Dit nieuwsbericht is langer dan 12 maanden geleden gepubliceerd. De informatie kan verouderd zijn. Bekijk ons nieuwsoverzicht voor actualiteiten.

vrijdag 13 januari 2023

NVM-mondhygiënisten reageert op brief ministerie van VWS over de capaciteit in de mondzorg

In de Tweede Kamer komt 18 januari a.s. het antwoord van het ministerie van VWS op een brief van de KNMT aan de orde. In deze brief kaart de KNMT het capaciteitsprobleem bij tandartsen aan en vraagt om meer opleidingsplaatsen voor tandartsen bij minister Dijkgraaf van het ministerie van OCW en minister Kuipers van het ministerie van VWS. NVM-mondhygiënisten ziet natuurlijk dat er tekorten aan zorgprofessionals in de mondzorg zijn, maar heeft een ander perspectief op het oplossen van capaciteitsproblemen in de mondzorg. NVM-mondhygiënisten heeft drie heldere boodschappen voor de ministers van VWS en OCW:

  1. Naast de voorgenomen taakherschikking is voor een werkelijke omslag naar preventieve mondzorg een verhouding van één mondhygiënist op één tandarts nodig.
  2. De kwaliteit binnen de mondzorg extra te bewaken en kritisch te zijn op de juiste en gewenste taakdelegatie in de mondzorg.
  3. Het introduceren van een reguliere mbo-opleiding in de mondzorg, naast de hbo- en universitaire opleidingen die er al zijn.

NVM-mondhygiënisten ziet in deze voorstellen meer perspectief voor een toekomstbestendige preventieve mondzorg.

Lees de brief

Hoofdsponsoren

Subsponsoren

NVM-mondhygiënisten
Postbus 1166
3430 BD Nieuwegein
T 030-657 10 13
E bureau@mondhygienisten.nl